29 Ocak 2009 Perşembe

Bullet Tooth Tony

So, you're obviously the big dick. And that, on either side of you, are your balls. There are two types of balls; there are big brave balls, and there are little faggot balls. Dicks have drive and clarity of vision. But they're not clever. They smell pussy and they want a piece of the action. And you thought you smelled.

Some good old pussy. And have brought your two little faggot balls along for a good old time. But you've got your parties muddled up. There's no pussy here. Just a dose that'll make you wish you were born a woman. Like a prick... You're having second thoughts. You're shrinking and your two little balls are shrinking with you. The fact that you've got ''replica'' written on the side of your gun and the fact that I've got ''desert eagle .50'' written on the side of mine. Should precipitate. Your balls into shrinking, along with your presence.

Now fuck off.


***

Hayatımda izlediğim en harika sahnelerden, en unutulmaz repliklerden. Benzetmenin tarifi imkansız. Snatch deyince aklıma direk bu sahne geliyor nedense. Filmdeki en kral karakterdir gözümde, Vinnie Jones'a saygılar.

3 yorum:

feri dedi ki...

söylediklerinin tamamının altına imzamı atarım.filmi önerirken referans gösterdiğim sahnelerin başında gelir.zaten bullet tooth tony karakteri film boyunca bizleri kendine hayran bıraktırır'ulan mafya olsam böle olmak isterdim anasını satim.sağlam bir lakap,sağlam bir lakabın alınmasına neden olan hikaye,esprili,şekilli öff bea!'dedirtir.
sedat bu incelemeden sonra iyice kudurmuştur sınav falan dinlemeyip bence artık filmi izler,izlemeli de.evet bu da açık bir dayatmadır izle lan artık şunu!!

tahir durten dedi ki...

sedat'cim, hakkinda bildigim tek sey snatch'i izlememis oldugun... otur izle gozunu seveyim...

sedürt dedi ki...

tamam artık baskılara dayanamayacağım izliyorum filmi. mahalle baskısının da nasıl bir şey olduğunu son derece çıplak ve gözümüzün önünde cereyan eden bu olayla görmüş olduk.